“Hem Şanlıurfa’yı hem de bölge turizmini olumsuz etkiliyor”

“Hem Şanlıurfa’yı hem de bölge turizmini olumsuz etkiliyor”

Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban, “Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde ve kentin değişik noktalarında son dönemlerde yapılan arazi anlaşmazlıklarından dolayı yapılan kavgalar yerel ve özellikle ulusal basın da çıkmasıyla hem Şanlıurfa’yı hem de bölge turizmini olumsuz etkiliyor. Ayrıca Urfa ve bölge imajımızı da kötü etkisi bulunmaktadır” dedi.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi son zamanlarda sık sık ölüm ve yaralanmaların olduğu silahlı kavgalar ile gündeme gelmeye başladı. Son bir ayda Viranşehir ilçesinde meydana gelen kavgaların ardı arkası kesilmiyor.

GENELDE ARAZİ ANLAŞMAZLIĞI NEDENİYLE ÇIKIYOR!
Viranşehir’de son günlerde meydana gelen sık sık ölüm ve yaralanmaların olduğu silahlı kavgaların ardı arkası kesilmiyor. Kavgaların nedenlerine bakıldığında ise genelde arazi anlaşmazlığı olarak ön plana çıkıyor.

Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban, yaşanan kavgaların yerel ve ulusal basına yansıması ile Şanlıurfa’nın imajının zedelendiğini ve turizme olumsuz etkisi olduğunu ifade etti.

Öte yandan Müslüm Çoban, silah ve kavgaların sorunları halletme noktasında bir çözüm olmadığını ve sorunların diyalog yoluyla halledilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

“HEM ŞANLIURFA’YI HEM DE BÖLGE TURİZMİNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR”
Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban, başta Viranşehir olmak üzere kentin değişik noktalarında meydana gelen silahlı kavgaların Şanlıurfa turizmine olumsuz etkileri olduğunu ifade etti. Başkan Müslüm Çoban, “Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde ve kentin değişik noktalarında son dönemlerde yapılan arazi anlaşmazlıklarından dolayı yapılan kavgalar yerel ve özellikle ulusal basın da çıkmasıyla hem Şanlıurfa’yı hem de bölge turizmini olumsuz etkiliyor. Ayrıca Şanlıurfa ve bölge imajımızı da kötü etkisi bulunmaktadır. Öncelikle buradan bütün Viranşehir ve Urfalılara sesleniyoruz, bütün sorunlar konuşarak ve diyalogla çözülür. Kavgalar istenmeyen ve sonuçları daha ağır toplumsal olayları körükler. Sorun ve anlaşmazlıklar aklıselim ve konuşarak çözülür” dedi.

“HABER YAPILIRKEN URFA ÖN PLANDA TUTULMAZ İSE BU OLUMSUZ HABERLER İLE İMAJIMIZ VE TURİZMİMİZ ZARAR GÖRMEZ”
Başkan Müslüm Çoban, basın ve medyanın da bu tür haberlerde Şanlıurfa adını ön planda tutmaması gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

“Bu arada yerel ve ulusal basın mensuplarımızda bu tür haberleri yaparken daha mutedil bir dil ve çok fazla ön planda tutulmazsa daha iyi olur. Haber yapılırken Urfa ön planda tutulmaz ise bu olumsuz haberler ile imajımız ve turizmimiz zarar görmez.”

Kaynak

error: